Stránka aktualizována Denně

 
 

M*A*S*H


Píše se rok 1950 a severokorejská armáda začala invazi na jih a narušila tak suverenitu svého jižního souseda. Americká vláda, která byla pověřena Spojenými národy správou této autonomní oblasti rychle reagovala na agresi a byla připravena poslechnout výzvu Spojených národů k zajištění opětovného míru v Jižní Koreji. Krátce na to se poblíž Soulu začali objevovat vojáci americké námořní pěchoty (US Marine Corps) a začaly se stavět mobilní armádní nemocnice připravené poskytnout první pomoc zraněným vojákům. Do akce byly poslány upravené verze vrtulníku Bell 47 Sioux jehož primárním cílem bylo dostat raněné co nejdříve do nemocnice. 

Jednou takovou polní nemocnicí je i MASH číslo 4077. Jeho doktoři jsou mladí, válka sice není jejich první praxí, ale rozhodně to nejsou žádní vojáci. Většina z nich si právě začala budovat svou kariéru i osobní život a válka jim jejich plány narušila. Do čela tohoto MASHE stejně jako ostatních je postaven zkušený plukovník a okolí jinak bezbranných nemocnic chrání hlídky vojenské policie a minové pole. A právě zde se setkávají chirurgové Pierce, Hunnicut, McIntyre a Burns aby pod velením plukovníka Henryho Blakea zachraňovali životy vojáků. Pomáhá jim skupina sestřiček pod vedením vrchní sestry majora Margaret Houlihanové.

Ačkoliv se seriál natáčel v Kalifornii, prostředí a krajina je téměř totožná s kopcovitou krajinou v Koreji, místní obyvatelstvo, obydlí i šaty jsou k nerozeznání od reality a ani vojenská technika není fiktivní. Celý seriál je navíc inspirován knihou, kterou napsal právě člověk, který v Koreji sloužil. Herci se snaží o vykreslení celé reality velice věrně a asi málokdo ví, že představitel Maxe Klingera, toho, který se snaží dostat z armády na paragraf 8 byl jako jediný z celého štábu u armády a ve válce.

Komedie / Drama / Válečný
USA, 1972, cca 25 min - 1 epizoda

Hrají: Alan Alda, Wayne Rogers, Mike Farrell, McLean Stevenson, Harry Morgan, Loretta Swit, Larry Linville, David Ogden Stiers, Jamie Farr, William Christopher, G. Wood, Gary Burghoff, Kellye Nakahara, Jeff Maxwell, G. W. Bailey, Allan Arbus...

Obraz: 4:3
Formát: AVI
Jazyk: Český
Vše je Nova rip

Velikost 1 epizody: 180-230 MB

Epizody

Vytvořeno 22.06.2010 12:41:26 | Poslední změna 25.06.2010 15:53:24

Mash DOWNLOAD

Vytvořeno 22.06.2010 12:25:14 | Poslední změna 06.07.2010 23:09:56